Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją zawierającą podstawowe informacje o przedsiębiorstwach społecznych, utworzonych w ramach projektu pn. „Legnicko-Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Do pobrania TUTAJ

Zapraszamy Państwa do korzystania z oferty przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej, które uzyskały wsparcie w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie legnicko – głogowskim:

FUNDACJA TEATR AVATAR
ul. Św. Piotra 14, 59-220 Legnica
Telefon: 509696219
E-mail: biuro@teatravatar.pl
Www: http://teatravatar.pl/
Branża: edukacja i kultura, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Oprawa artystyczna wydarzeń: akrobatyka, teatr ognia, taniec, body painting, uv show, animacje, bajki, szczudlarze, parady. Edukacja Artystyczna: akrobatyka (w tym powietrzna), balet, breakdance, taniec współczesny, zajęcia teatralne.

FUNDACJA EDUKACJI I ROZWOJU FEIR
ul. Leśna 3, 59-222 Miłkowice
Telefon: 792502272
E-mail: biuro@feir-legnica.pl
Www: http://feir-legnica.pl/
Branża: edukacja i kultura, handel i pozostałe usługi, zdrowie i uroda
Opis działalności: Fundacja Edukacji i Rozwoju FEIR powstała w marcu 2018 roku. W ramach działalności statutowej fundacja podejmuje działania w zakresie promowania zdrowego stylu życia. Prowadzi zajęcia traiathlonowe dla osób w każdym wieku, dzięki którym ludzie zyskują pewność siebie oraz poznają walory zdrowego stylu życia. Ponadto fundacja podejmuje działania mające na celu dbanie o czyste środowisko. W ramach działalności gospodarczej fundacja świadczy usługi z zakresu przygotowywania ofert dla firm i osób indywidualnych z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

BUDRENT SP. Z O.O.
ul. Gliwicka 6, 59-220 Legnica
Telefon: 500376095
E-mail: budrent.legnica@gmail.com
Www: brak
Branża: budownictwo, handel i pozostałe usługi
Opis działalności: Spółka zajmuje się pracami budowlanymi i wynajmem narzędzi budowlanych. Wykonujemy prace na terenie Dolnego Śląska w branżach: budowlana, hydrauliczna, elektryczna i brukarska. Dezynfekcja.

FABRYKA PIĘKNA GŁOGÓW SP. Z O.O.
ul. Złota Podkowa 40, 68-200 Głogów (salon: Mechaniczna 5G, Głogów)
Telefon: 602671072
E-mail: betipro1@wp.pl
Www: http://fabryka-piekna.com.pl/
Branża: zdrowie i uroda
Opis działalności: Fabryka Piękna Głogów Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo działające w branży beauty oraz angażujące się w istotne kwestie lokalnej społeczności. Oferujemy usługi z medycyny estetycznej, kosmetologii, makijażu permanentnego oraz fryzjerstwa.

FUNDACJA TU I TERAZ
ul. Okrzei 10, 59-216 Kunice
Telefon: 605835777
E-mail: orlowskabeata@interia.pl
FB: https://www.facebook.com/Fundacja-Tu-i-Teraz-2017819531567976
Branża: edukacja i kultura, organizacja imprez, animacja
Opis działalności: Działania na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych, na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Działania mają charakter sportowy, kulturalny, integracyjny. Organizacja imprez, działania animacyjne dla dzieci i dorosłych.

LEJAN SP. Z O.O.
ul. Bagienna 1, 59-220 Legnica
Telefon: 883919000
E-mail: angela.baraniak@gmail.com, spolkalejan@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/LEJAN-105191694644596
Branża: budownictwo, usługi komunalne, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Przedsiębiorstwo społeczne zajmuje się drobnymi pracami remontowo – budowlanymi, sprzątaniem po remoncie, rozbiórkami oraz wyburzeniami obiektów, ścian działowych itp., skuwaniem tynków, malowaniem, pracami wykończeniowymi, demontażem piecy kaflowych, podwieszaniem sufitów, myciem oraz układaniem kostki brukowej, usługami komunalnymi, utrzymaniem zieleni

FUNDACJA KARATE ARASHI
ul. Lotnicza 30/4, 59-220 Legnica
Telefon: 607897762
E-mail: arashilegnica@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/arashilegnica
Branża: edukacja i kultura, rekreacja, turystyka i zakwaterowanie, zdrowie i uroda, sport
Opis działalności: Fundacja zajmuje się prowadzeniem pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych. Prowadzenie zajęć karate dla różnych grup wiekowych

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA S.M.A.R.T.
ul. Wesoła 12b, 59-140 Chocianów
Telefon: 509397761, 517 519 011, 609 146 846
E-mail: abacus.as@o2.pl, kuznia_smaku@o2.pl
FB: https://www.facebook.com/Kuźnia-Smaku-1017545991712621,
https://www.facebook.com/Kuźnia-Smaku-Sala-Bankietowa-TOSCA-2118138478300879
Branża: gastronomia, handel i pozostałe usługi, produkcja i przetwórstwo żywności
Opis działalności: Spółdzielnia Socjalna S.M.A.R.T. zajmuje się usługami w branży gastronomicznej na terenie powiatu polkowickiego. Usługi obejmują przygotowanie posiłków, usługi cateringowe oraz organizację imprez okolicznościowych.

FUNDACJA LIFE CODE
ul. Żurawia 39/64, 59-300 Lubin
Telefon: 669323785
E-mail: lifecode.biuro@gmail.com
Www: brak. FB: https://www.facebook.com/Fundacja-Life-Code-636985716922767
Branża: edukacja i kultura, rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo, rybactwo, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Opieka, terapie, szkolenia i hotel dla zwierząt, wsparcie behawiorysty. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych (imprezy plenerowe, integracyjne i szkoleniowe). Fundacja zajmuje się prowadzeniem hotelu dla zwierząt, behawiorystką na terenie powiatu lubińskiego i okolic.

TWOJA DOBRA ENERGIA SP. Z O.O.
ul. Okrzei 10, 59-220 Legnica
Telefon: 515515136
E-mail: biuro@twojadobraenergia.pl
Www: https://twojadobraenergia.pl/
FB: https://www.facebook.com/twojadobraenergia
Branża: budownictwo, handel i pozostałe usługi, pozostałe
Opis działalności: Przedsiębiorstwo Twoja Dobra Energia Sp. z o.o. prowadzi przeważającą działalność gospodarczą w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz na gruncie. Swoją działalność prowadzi na rynku lokalnym. Przedmiotem działalności społecznej są działania związane z integracją społeczną i zawodową określonych kategorii osób w tym m.in. osób bezdomnych, bezrobotnych, uzależnionych, niepełnosprawnych, uchodźców i innych podległych wykluczeniu społecznemu, wyrażona poziomem zatrudnienia tych osób.

SKORPION POLKOWICE
ul. Borówkowa 5a, 59-101 Polkowice
Telefon: 697419476, 509745056
E-mail: biuro@skorpion-polkowice.pl
Www: skorpion-polkowice.pl
Branża: usługi socjalne, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej, pozostałe
Opis działalności: Skorpion Polkowice jest prężnie działającą i rozwijającą się organizacją pozarządową, której celem jest promowanie aktywnych postaw wśród osób oraz grup marginalizowanych ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością, poprzez uprawianie sportu. Ponadto Stowarzyszenie zajmuje się utrzymaniem porządków w budynkach, zagospodarowaniem terenów zielonych. Audytowanie stron internetowych i budynków pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Pracownicy świadczyć będą również usługi asystenckie np. trener aktywności, trener pracy.

FUNDACJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ
ul. Łąkowa 46, 67-200 Głogów
Telefon: 880108188
E-mail: fps@one.pl
Www: www.fundacjaPS.org
FB: https://www.facebook.com/FundacjaPS.org
Branża: edukacja i kultura, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Fundacja Przedsiębiorczości Społecznej powstała w styczniu 2015 roku. Zajmuje się wspieraniem PES, prowadzimy szkolenia w zakresie przedsiębiorczości oraz zakładania i prowadzenia żłobków, przedszkoli i szkół niepublicznych na prawach publicznych. Posiadamy zatwierdzony program szkoleniowy dla Opiekunów dziecięcych i możemy szkolić kandydatów do pracy w żłobku czy klubie dziecięcym. Fundacja wpisana jest do rejestru instytucji szkoleniowych oraz prowadzi agencję zatrudnienia. Pomagamy przedsiębiorcom w zakresie pozyskania środków na rozpoczęcie działalności lub ich rozwój. Obecnie fundacja prowadzi 2 żłobki, przedszkole niepubliczne i Szkołę Podstawową dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu „Dalej Razem”. Fundacja zajmuje się obsługą zadań zleconych przez JST i inne organizacje pozarządowe, a także sektor prywatny w zakresie zamówień publicznych, specjalistycznych szkoleń, warsztatów, konferencji, a także pisania i rozliczania projektów.

MULTI SERVICE SP. Z O.O.
ul. Roosevelta 23/1, 59-220 Legnica
Telefon: 531157297
E-mail: kontakt@multiservicelegnica.pl
Www: http://multiservicelegnica.pl/
FB: https://www.facebook.com/MultiServiceuslugiopiekuncze
Branża: usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej, usługi socjalne, zdrowie i uroda
Opis działalności: Przedsiębiorstwo świadczy usług asystenckie i opiekuńcze na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i wymagających pomocy zamieszkujących na terenie miasta Legnicy i okolic.

STOWARZYSZENIE RÓWNI SOBIE
Bieńków 7, 59-150 Grębocice
Telefon: 517373103
E-mail: stowarzyszenierownisobie@gmail.com
Www: www.rownisobie.pl
FB: https://www.facebook.com/stowarzyszenierownisobie
Branża: edukacja i kultura, usługi socjalne, zdrowie i uroda
Opis działalności: Stowarzyszenie realizuje usługi w zakresie: terapie z udziałem zwierząt (hipoterapia, dogoterapia); terapia integracji sensorycznej, warsztaty sensoplastyki; animacje dla dzieci, prowadzenie mini zoo, organizacja i prowadzenie imprez okolicznościowych.

HELPPRO SP. Z O.O.
ul. Szwoleżerów 7A, 59-220 Legnica
Telefon: 783599299
E-mail: biuro@5zl.pl
Branża: handel i pozostałe usługi
Opis działalności: Prowadzenie sklepów z produktami o niskich cenach dostępnych dla każdego klienta. Wytwórstwo pamiątek, gadżetów promujących region.

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA TEATR AVATAR
ul. Św. Piotra, 14, 59-220 Legnica
Telefon: 794376462
E-mail: olga.pirecka@gmail.com
Branża: edukacja i kultura, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Spółdzielnia to społeczność, w której młodzi ludzie mogą podążać za marzeniami rozwoju osobistego, gromadzenia głębokich doświadczeń oraz czynienia świata piękniejszym. Wyrażają się poprzez teatr, taniec, cyrk, widowiska w świetle ultrafioletowym oraz body painting. Prowadzenie zajęć akrobatycznych, tanecznych, zajęć teatralnych. Występy artystyczne. Organizacja pokazów i widowisk artystycznych.

FUNDACJA ESPA
ul. Lotnicza 29, 59-220 Legnica
Telefon: 76 721 88 99
E-mail: espa@fundacjaespa.org
Www: https://fundacjaespa.org/
FB: https://www.facebook.com/FundacjaESPA
Branża: edukacja i kultura, usługi socjalne, pozostałe, handel i pozostałe usługi
Opis działalności: W ramach świadczonych usług i wsparciu OWES stworzenie pierwszego na dolnym śląsku sklepu socjalnego z siedzibą w Legnicy. Głównym   celem   fundacji   jest Edukowanie oraz kształtowanie dzieci i młodzieży na ludzi odpowiedzialnych, wyróżniających się wartościami Społecznymi i moralnymi. Działania fundacji skupione są na realizowaniu zadań w zakresie niesienia Pomocy ludziom młodym (w szczególności: osieroconym, osamotnionym, porzuconym) poprzez: Aktywizowanie ich do działania i pokonywanie barier utrudniających rozwój. Fundacja ESPA: edukacja, społeczność, przyjaźń, aktywizacja.

IZO-TECH LEGNICA SP. Z O.O.
ul. Roosevelt 11/5, 59-220 Legnica
Telefon: 667311364
E-mail: izotech.legnica@gmail.com
Branża: handel i pozostałe usługi
Opis działalności: Spółka zajmuje się produkcją metalowych wyrobów gotowych (poza maszynami i urządzeniami), a także izolacją termiczną.

FUNDACJA WRZOSÓWKA
Chocianowiec 202, 59-140 Chocianów
Telefon: 501141893
E-mail: wrzosowkafundacj1@gmail.com
Branża: usługi komunalne, usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej
Opis działalności: Usługi porządkowe komunalne, dbanie o tereny zielone w powiecie polkowickim i głogowskim.

PRO BONO
ul. Żeromskiego 1, 59-140 Chocianów
Telefon: 509397761
E-mail: probonofundacja1@gmail.com
Branża: usługi dla firm, organizacji i administracji publicznej, usługi socjalne, zdrowie i uroda
Opis działalności: Podmiot świadczy usługi o charakterze opiekuńczym i asystenckim dla osób z niepełnosprawnością, starszych i wymagających pomocy zamieszkujących na terenie powiatu lubińskiego i polkowickiego

Skip to content