Wyniki naboru wniosków o dofinansowanie IV/DOF/LGOWES/2018 w ramach projektu „Legnicko-Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”
11 maja 2018
Wsparte przedsiębiorstwa społeczne
11 maja 2018

Regionalna sieć współpracy podmiotów ekonomii społecznej

Szanowni Państwo

 

16 kwietnia br. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej odbyło się pierwsze spotkanie pn. Regionalna sieć współpracy podmiotów ekonomii społecznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele WTZ, ZAZ, CIS, NGO, Spółdzielni Socjalnych oraz Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej.

W załączeniu przesyłam Państwu materiał ze spotkania.

 

Spotkanie kwietniowe było pierwszym z trzech zaplanowanych w roku 2018r. Dlatego cały czas liczymy, że mimo nieobecności na pierwszym spotkaniu zdecydują się Państwo dołączyć i podzielić z nami informacjami na temat Państwa zasobów, tak abyśmy mogli zaplanować wspólne działania i realizację wspólnych ofert w przyszłości.  Dzięki tym danym będziemy mogli stworzyć system, który nie będzie abstrakcyjny, tylko odpowie dokładnie na Państwa potrzeby. Będziemy w stanie ustalić, w jaki sposób znaleźć zastosowanie dla zasobów, których mają Państwo w nadmiarze, jak również znaleźć odpowiedź na zdiagnozowane niedobory. Informacje przekazane przez Państwa zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby stworzenia bazy zasobów w ramach realizowanych spotkań i projektu DOPS.

 

W załączniku znajdziecie Państwo 4 formatki (Narzędzie badanie potrzeb) obejmujące następujące obszary:

  1. Przestrzeń. Maszyny – narzędzia – sprzęt
  2. Ludzie. Zdolności produkcyjno-usługowe
  3. Kanały i narzędzia promocyjno-marketingowo- sprzedażowe
  4. Dostawcy – towary/materiały. Dostawcy – usługi.


Zależy nam abyście Państwo opisali wszystkie obszary z ww., ze szczególnym uwzględnieniem tych, których macie niedobór lub macie w nadmiarze. W niedoborach warto uwzględnić również elementy, które planujecie Państwo dopiero zrealizować, ale nie posiadacie zasobów aby to zrobić. Aby łatwiej było Państwu wypełnić formatki w załączeniu przesyłam przykładowo wypełnione formatki, wraz z podpowiedziami.

 

W związku z tym, że już w czerwcu planowane jest kolejne spotkanie będę wdzięczna za przesyłanie wypełnionego materiału do 15 maja na adres: a.mokrzecka-bogucka@dops.wroc.pl

 

W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie

Anna Mokrzecka-Bogucka
Specjalista ds. współpracy
………………………………..
Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej
ul. Trzebnicka 42-44
50 – 230 Wrocław
tel. 500 156 050
tel. 500 156 055
tel. 500 156 066
fax. 71 770 42 20
www.dops.wroc.pl

Skip to content