Wyniki rekrutacji uczestników projektu nr III/2017 – część II
24 października 2017
Wyniki rekrutacji uczestników projektu nr IV/2017
6 listopada 2017

Wizyta studyjna 8.11.2017 r.

Szanowni Państwo,

Informuję że pozostało nam kilka wolnych miejsc na wyjazd studyjny 8 listopada br. do Koźmina Wielkopolskiego i Zdun. (W załączniku program spotkania)

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

 

Jednodniowa wizyta studyjna do Wielkopolski – Koźmin Wielkopolski i Zduny (program w załączniku)

 

Celem wizyty jest prezentacja i wymiana dobrych praktyk w obszarze współpracy finansowej JST (na przykładzie samorządu gminnego w Koźminie Wielkopolskim oraz w Zdunach) z lokalnymi podmiotami ekonomii społecznej (ZAZ, spółdzielnia socjalna osób prawnych, fundacja prowadząca działalność gospodarczą) w zakresie zlecenia i realizacji usług.

PODCZAS WIZYTY UCZESTNICY POZNAJĄ:

  • cel tworzenia podmiotów ekonomii społecznej przy udziale władz samorządu
  • korzyści z posiadania i wspierania na terenie gminy/powiatu lokalnych podmiotów ekonomii społecznej z perspektywy JST, PES, NGO i problematyki rozwiązywania problemów społecznych;
  • formy współpracy finansowej w zakresie realizacji usług zlecanych przez wielkopolskie samorządy lokalnym podmiotom ES;

 

Termin: 08 listopada 2017 r.

 

PROGRAM

08:00 wyjazd z Wrocławia, zbiórka parking DOPS, ul. Hubska 7
10:00 – 13:00 wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim (inicjatorami powstania ZAZ było Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie i władze samorządowe Koźmina Wlkp.) oraz Spółdzielni Socjalnej VIVO (spółdzielnia socjalna osób prawnych założona przez Gminę Koźmin Wielkopolski oraz Powiat Krotoszyński). W tym przerwa kawowa w ZAZ. W spotkaniu uczestniczyć będzie kierownik ZAZ, zarząd i koordynator spółdzielni VIVO oraz przedstawiciel samorządu gminnego w Koźminie Wielkopolskim tj. p. Maciej Bratborski Burmistrz (lub wyznaczona przez niego osoba)
13:00 – 13:30 przejazd do miejscowości Zduny
13:30 – 14:00 obiad w Fundacji Pomysł na Jutro w Zdunach, prowadzącej kawiarnię „Retro” w zduńskim ratuszu.
14:00 – 16:00 spotkanie z przedstawicielem Zarządu Fundacji Pomysł na Jutro oraz przedstawicielem samorządu gminnego w Zdunach tj. p. Tomaszem Chudy Burmistrzem (lub wyznaczoną przez niego osobą)
16:00 powrót do Wrocławia

 

Uczestnikom wizyty studyjnej zapewniamy transport z siedziby DOPS, wyżywienie (przerwa kawowa oraz obiad) i ubezpieczenie NNW

Osoby zainteresowane udziałem w wizycie studyjnej prosimy o wypełnienie formularza (formularz obowiązuje tylko te osoby, które nie uczestniczyły w 2017 r. w wydarzeniach DOPS w ramach „Koordynacji ekonomii społecznej w województwie dolnośląskim” i przesłanie go na adres mailowy: m.lebiecka@dops.wroc.pl do 27 października 2017 r. lub pocztą tradycyjną na adres podany w stopce.

 

(Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu, o czym poinformuje wszystkich uczestników).

 

Zapraszam serdecznie i pozdrawiam

 

Marta Lebiecka

Specjalista ds. doradztwa

………………………………..

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej

  1. Hubska 7

50 – 501 Wrocław

tel. 0 500 156 050

tel. 0 500 156 055

tel. 0 500 156 066

fax. 71 770 42 20

www.dops.wroc.pl

Skip to content